-->

Polska wersja

logo

AGA-GAZ s.c.
(77) 456 87 85

Uchwyty spawalnicze SPARTUS®. Jakość w Twojej ręce.


W ciągu ostatnich kilkunastu lat, doszło do znaczącego rozwoju różnych gałęzi przemysłu. Powszechnie stosowane są metody spawania MIG/MAG, TIG oraz MMA. Procesy te wykorzystywane są nie tylko w produkcji przemysłowej, ale również w naprawach oraz regeneracji elementów i konstrukcji metalowych.
W warunkach gospodarki wolnorynkowej rozwinęło się wiele mniejszych i większych przedsiębiorstw wykorzystujących proces spawania. Dzisiejszy rynek usług spawalniczych to rynek, gdzie mamy do czynienia z dużą konkurencją. Nieustannie rośnie presja na jakość, krótkie terminy realizacji oraz obniżenie ceny wyrobów.
W dziedzinie projektowania konstrukcji i produktów, gdzie występują połączenia spawane, również doszło do ogromnego postępu. Projektanci mają dzisiaj wsparcie komputerów, dlatego mogą pozwolić sobie na odrobinę więcej swobody w projektach.
Wymienione wyżej czynniki sprawiają, że to właśnie na barkach spawacza spoczywa coraz większa presja i odpowiedzialność, a w trakcie swojej pracy musi on sprostać coraz większym wyzwaniom. Niejednokrotnie spawacz narażony jest na sytuacje w których komfort pracy pozostawia wiele do życzenia, a wykonanie dobrej jakościowo spoiny wymaga ogromnych umiejętności, sprawności fizycznej i pomysłowości.
Wszystkie produkty marki SPARTUS® projektujemy przede wszystkim z myślą o spawaczach i dla spawaczy. Proponowane przez nas rozwiązania są praktyczne, wysoce użyteczne i najczęściej niespotykane nigdzie indziej.

UCHWYTY TIG SPARTUS®. NAJWIĘKSZY WYBÓR UCHWYTÓW DO SPAWANIA METODĄ TIG.

Proces spawania TIG pozwala na uzyskanie spoin o doskonałej jakości i estetyce wykonania. Istnieje wiele technik prowadzenia palnika w zależności od tego jaki rodzaj spoiny jest wykonywany. Prowadzenie palnika w metodzie TIG wymaga odpowiedniej precyzji, ale efekty pracy dłoni spawacza potrafią być imponujące.
Uchwyty TIG SPARTUS® to obecnie najszersza oferta uchwytów spawalniczych do spawania metodą TIG. Bogaty asortyment palników (ponad 60 typów), części eksploatacyjnych i rękojeści pozwala na całkowitą personalizację uchwytu i dostosowanie go do prowadzonych prac spawalniczych. Istnieje możliwość wyboru dowolnej długości do 25 metrów i podłączenia jednego z ponad 40-tu typów przyłączy do większości markowych urządzeń spawalniczych.
Uchwyty TIG SPARTUS® wykonywane są na indywidualne zamówienie kupującego.
Uchwyty TIG SPARTUS Easy

Uchwyty SPARTUS Easy są idealnie zbalansowanym połączeniem jakości i prostoty wykonania. Zaprojektowane przede wszystkim z myślą o prostych i podstawowych pracach spawalniczych. Elastyczny i lekki pakiet przewodów oraz ergonomiczna rękojeść zapewniają odpowiedni komfort pracy z uchwytem. Do wyboru dwa rozwiązania mikrowyłącznika.
Uchwyty spawalnicze SPARTUS Easy zostały stworzone specjalnie dla zastosowań, gdzie liczą się przede wszystkim lekkie i proste w użyciu rozwiązania.
Uchwyty TIG SPARTUS Master

Przez wiele lat znakowane były logotypem SPARTUS®, ale z uwagi na znaczne poszerzenie oferty zaklasyfikowane zostały do serii Master. Rękojeść uchwytu jest znana i ceniona od wielu lat przez spawaczy w całym kraju i za granicą. Uchwyty SPARTUS Master są mistrzowskim połączeniem jakości wykonania, doskonałych parametrów i ergonomii. Pakiet przewodów jest lekki, elastyczny i zdolny do przenoszenia dużych obciążeń. Cykl pracy dla uchwytów chłodzonych gazem wynosi 60%, a dla uchwytów chłodzonych cieczą 100%.
Uchwyty TIG SPARTUS Master zostały stworzone z myślą o różnorodnych pracach, również takich, które wymagają niejednokrotnie wyjątkowego podejścia do zadania.
Uchwyty TIG SPARTUS Pro

Uchwyty SPARTUS Pro zostały zaprojektowane i wykonane z myślą o dwóch najważniejszych kryteriach: zdolności do przenoszenia ekstremalnych obciążeń i wyjątkowej ergonomii. Pakiet przewodów w uchwycie Pro jest lekki, wytrzymały, ale przede wszystkim wyjątkowo elastyczny. Dzięki wykorzystanym rozwiązaniom udało nam się uzyskać uchwyt TIG chłodzony gazem o niespotykanym dotąd 80% cyklu pracy. Rękojeść uchwytu Pro wyposażona jest w elastyczny przegub kulowy, który pracuje zgodnie z ruchami dłoni spawacza. Posiada również rozwiązanie umożliwiające błyskawiczną i samodzielna wymianę mikrowyłącznika.
Uchwyty spawalnicze SPARTUS Pro zostały stworzone specjalnie do specjalistycznych zastosowań w przemyśle. Polecane szczególnie tam, gdzie zwykłe uchwyty nie dają sobie rady.


ROZWIĄZANIA DOSTĘPNE Z UCHWYTAMI TIG SPARTUS®


Zdalne sterowanie w rękojeści uchwytu
Możliwość podłączenia zdalnego sterowania prądem w rękojeści uchwytu do wybranego urządzenia i wyboru jednego spośród kilku typów mikrowyłącznika np. sterowanie up/down lub sterowanie pokrętłem w uchwytach SPARTUS Pro.
Skórzana ochrona pakietu przewodów
Miękka, skórzana ochrona pakietu za rękojeścią sprawia, że pakiet przewodów jest jeszcze bardziej elastyczny i nie krępuje ruchów dłoni spawacza. Standardowo osłona skórzana ma długość 1 metra. Ale dostępne są specjalistyczne pakiety przewodów z osłoną skórzaną na całej długości uchwytu.
Okrągłe rękojeści bez przegubu kulowego
Okrągłe rękojeści w uchwytach SPARTUS® są małe i poręczne. Cenione są przede wszystkim przez spawaczy, którzy spawają np. rury ze stali nierdzewnej na montażach, przy utrudnionym dostępie do złącza spawanego. Stosowanie okrągłej rękojeści w połączeniu z innymi spersonalizowanymi rozwiązaniami, znacznie poprawia komfort pracy.
Giętkie palniki z wymiennymi główkami
Giętkie korpusy z wymiennymi główkami palnika to jedno z najbardziej wszechstronnych rozwiązań. Do wyboru 7 typów główek palnika, które różnią się między sobą rozmiarem, obciążalnością oraz kątem wygięcia - 70, 90 i 180 stopni.
Wystarczy odkręcić główkę palnika i w zaledwie kilka sekund, wymienić ją na aktualnie potrzebną. Palniki dostępne w trzech seriach Easy, Master, Pro.
Palniki obrotowe
Korpusy palników z wymienną obrotową główką palnika. Umożliwiają obrót główki palnika o 360 stopni. Jest to idealne rozwiązanie do spawania rur. Dostępne w serii Master oraz Pro.
Jeszcze większy komfort pracy można uzyskać dzięki wykorzystaniu SPARTUS Pro Finger.
Palniki przedłużane do spawania w miejscach trudnodostępnych
Przedłużane i giętkie palniki z serii Easy – modele 20FL, 20FXL i 20FXXL – dostępne w trzech wariantach długości 85, 105 i 135 mm oraz palniki SPE24GFXL i SPE24WFXL o długości 310 mm. Odpowiednie do uchwytów chłodzonych gazem lub cieczą. Idealne do spawania w miejscach trudnodostępnych z wykorzystaniem lusterka.
Części do spawania w zwiększonej osłonie gazowej
Różne typy i warianty soczewek gazowych, dla zapewnienia lepszej osłony gazowej spoiny. Niezbędne np. przy spawaniu stali nierdzewnej. Oprócz standardowych soczewek w ofercie marki SPARTUS® dostępne są soczewki krótkie oraz soczewka duża.
System QUARTZ
Doskonały system do spawania metodą TIG wszystkich stopów wymagających dobrej osłony gazowej np. stopów tytanu i stopów aluminium. Przeznaczony do pracy ze standardowymi uchwytami TIG 17/18/26.
Specjalna konstrukcja soczewki gazowej zastosowanej w systemie QUARTZ zapewnia doskonałą osłonę gazową elektrody, jeziorka spawalniczego i ich najbliższego otoczenia. Zwiększony, uporządkowany przepływ gazu znakomicie wychładza spoinę i części palnika. System QUARTZ pozwala na uzyskanie czystej i wolnej od wad spoiny, a szklana dysza zapewnia idealną widoczność.
Indywidualne konfiguracje stworzone na zlecenie klienta
Oprócz wariantów i konfiguracji uchwytów dostępnych z obszernego katalogu uchwytów SPARTUS®, niejednokrotnie wykonujemy ciekawe konfiguracje pod specjalistyczne zastosowania wg. zlecenia użytkownika takie jak: pakiety przewodów z osłoną „parcianą” na całej długości uchwytu, nieszablonowe konfiguracje palników, rękojeści i innych elementów konstrukcyjnych uchwytu.


Uchwyty TIG SPARTUS® Uwolnij swój potencjał i pracuj z uchwytami, które zwiększają Twoje możliwości.

UCHWYTY MIG SPARTUS®. TRZY SERIE UCHWYTÓW, KTÓRE NA NOWO
DEFINIUJĄ WYDAJNOŚĆ I ERGONOMIĘ PROCESU SPAWANIA MIG/MAG.Uchwyty MIG SPARTUS Easy

Skonstruowane z myślą o największej wygodzie i komforcie pracy. Ergonomiczna rękojeść z przegubem kulowym pozwala na pewne prowadzenie palnika we wszystkich pozycjach spawania. Przy produkcji uchwytów Easy został wykorzystany specjalny przewód prądowy, który pozwolił zmniejszyć ciężar uchwytu do absolutnego minimum.
Uchwyty MIG SPARTUS Easy znajdują zastosowanie w warunkach warsztatowych i przy lekkich pracach produkcyjnych oraz wszędzie tam gdzie liczą się przede wszystkim lekkie i proste w użyciu rozwiązania.
Uchwyty MIG SPARTUS Master

Wzbogacona linia uchwytów spawalniczych przez wiele lat oznaczonych logotypem SPARTUS®. Uchwyty z serii Master to mistrzowskie połączenie wysokiej jakości wykonania, doskonałych parametrów i ergonomii. Charakterystycznie wyprofilowana rękojeść znana i ceniona jest w wielu spawalniach. Uchwyt Master pozwala na pewne prowadzenie palnika w każdej pozycji, a elastyczny przewód prądowy zdolny jest do przenoszenia wysokich obciążeń. Cykl pracy uchwytu chłodzonego gazem wynosi 60%, a chłodzonego cieczą 100%.
Uchwyty MIG SPARTUS Master zostały stworzone z myślą o różnorodnych pracach spawalniczych, również takich, które wymagają niejednokrotnie wyjątkowego podejścia do zadania.
Uchwyty MIG SPARTUS Pro

Zaprojektowane i stworzone z myślą o najbardziej ekstremalnych zadaniach. To uchwyty spawalnicze o wzmocnionej konstrukcji rękojeści i przewodu prądowego. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom udało nam się uzyskać uchwyt chłodzony gazem o imponującym 80% cyklu pracy.
Uchwyty spawalnicze SPARTUS Pro zostały stworzone specjalnie do ciężkich zastosowań przemysłowych. Znajdują zastosowanie w przemyśle stoczniowym oraz w sektorze produkcji ciężkich konstrukcji stalowych. Polecane szczególnie tam, gdzie zwykłe uchwyty spawalnicze nie dają sobie rady.


ROZWIĄZANIA DOSTĘPNE Z UCHWYTAMI MIG SPARTUS®


Palniki obrotowe – chłodzone gazem, dostępne w czterech wariantach
Znacznie poprawiają komfort pracy z uchwytem, dając możliwość obrotu palnika o 360 stopni. Przydatne podczas spawania różnego rodzaju konstrukcji, gdzie trafiają się miejsca z niewygodnym dostępem do szczeliny. Palniki obrotowe dostępne są z uchwytami SPARTUS® Master.

Palniki giętkie – chłodzone gazem, dostępne w dwóch wariantach
Giętki palnik w uchwycie MIG umożliwia dopasowanie jego wygięcia do aktualnych potrzeb spawacza. Oprócz regulacji kąta wygięcia palnika, spawacz ma również możliwość ustawienia go w pozycji wyprostowanej. Jest to rozwiązanie, które poprawia wygodę i komfort pracy z uchwytem oraz ułatwia spawanie w miejscach trudnodostępnych. Palniki giętkie dostępne są z uchwytami SPARTUS Master oraz SPARTUS Pro.


Palniki przedłużane
Zaprojektowane z myślą o spawaniu dużych i ciężkich konstrukcji, gdzie trafiają się liczne miejsca trudnodostępne. Mogą być stosowane w połączeniu z zestawem do spawania w wąskich szczelinach. Palniki przedłużane dostępne są z uchwytami SPARTUS Pro 501 oraz występują w trzech wariantach długości 300, 400 i 500 mm.
Strona główna Kontakt Mapa strony